کمربند طبی lso برای چه افرادی مناسب است: مزایا و نحوه‌ی پوشیدن بریس

بریس ارتز کمری سخت (LSO) به کنترل و پشتیبانی از حالت نخاعی، و کاهش درد کمک می‌کند، از آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری می‌کند و باعث بهبود می‌شود. این وسیله به شما یادآوری می‌کند که کمر خود را به حالت صاف نگه دارید. این وسیله اغلب برای درمان شکستگی‌های فشاری یا شکستگی در قسمت جلوی ستون فقرات یا بعد از جراحی ستون فقرات تجویز می‌شود.

نحوه‌ی پوشیدن و درآوردن بریس LSO


نحوه‌ی پوشیدن و درآوردن بریس LSO

بریس شما را از خم شدن به سمت جلو بازمی‌دارد. شما باید بتوانید بسیاری از فعالیت‌های عادی را خودتان انجام دهید یا با کمک مراقبان یا ابزارهای خاص. برای راهنمایی‌های دقیق از پزشک یا کاردرمانگر خود سوال کنید.

پوشیدن کمربند (LSO):

 • در صورت شل نبودن نوارهای جلوی بریس آنها را شل کنید. آخرین باری که بریس را در آورده‌اید نوارهای آن را شل کرده‌اید، بنابراین می‌توانید به طور معمول این مرحله را نادیده بگیرید.
 • بریس را طوری قرار دهید که قسمت پشت آن در ستون فقرات قرار بگیرد و منحنی کمری قسمت پشتی با منحنی ستون فقرات شما مطابقت داشته باشد. این فقط به معنای قرار دادن پشت بریس در حالت طبیعی و راحت ترین حالت در پشت است. اگر تگ‌هایی در بریس وجود دارند، آنها باید رو به بالا به سمت سر باشند.
 • پنل نوار چرمی سمت راست را ببندید. جلوی بریس را در دست چپ و پنل نوار چرمی راست را در دست راست خود نگه دارید. قلاب Velcro پنل نوار چرمی را به حلقه Velcro پنل بریس جلویی فشار دهید.
 • بندها را محکم کنید. اگر یک مهاربند دارید که فقط یک بند در هر طرف دارد، این کار را فقط یکبار انجام می‌دهید. اگر در هر طرف دو بند دارید (یک جلو استاندارد)، یک ست را بکشید اما محکم نه، سپس ست دوم را محکم کنید، سپس به مجموعه اول برگردید و آن را محکم کنید.
 • مطمئن شوید که پشت بریس روی ستون فقرات‌تان قرار دارد. پاکِت مشکی جلو نیز باید مرکز باشد. تگ‌ها یا قطعات جلو و عقب باید در لبه بالایی بریس قرار بگیرند.
 • پزشکان به شما پیشنهاد می‌کنند زیر بریس یک تی‌شرت کتان بپوشید. پوشیدن بریس روی پوست هیچ مشکلی ندارد با این تفاوت که مجبور هستید خیلی بیشتر بریس را بشویید. بهتر است روزانه یک تی‌شرت بشویید و تا آنجا که می‌توانید بریس را تمیز نگه دارید.
  ورزش ویلیامز برای درد پایین کمر، فتق دیسک و درد سیاتیک

در آوردن کمربند (LSO):

 • نوارهای جلوی بریس را شل کنید. قلاب Velcro را روی بند کناری قرار دهید اما نه روی قسمت پارچه‌ای جلو.
 • پنل بند چرمی قسمت راست را باز کنید. جلوی بریس را در دست چپ و حلقه پنل بند چرمی راست را در دست راست خود نگه دارید. قلاب Velcro صفحه تسمه را از حلقه Velcro پنل بریس جلو بکشید.
 • بریس را در مکانی امن قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که قلاب Velcro نوارهای بریس به پارچه‌های بافتنی برخورد نکند، زیرا ممکن است آسیب ببیند.

نکته: اگر در پوشیدن بریس مشکلی دارید، بریس را روی تخت صاف بگذارید و قسمت داخلی آن به سمت بالا باشد. در حالت صحیح روی آن دراز بکشید.

مراقبت 


مراقبت از کمربند LSO

بریس را با دست با صابون ملایم و آب خنک بشویید و صاف بین دو حوله حمام آن را خشک کنید.

قبل از اینکه اینسرت‌های پلیمری را از پاکتشان بیرون آورید، آنها را علامت‌گذاری کنید تا بتوانید آنها را دقیقاً همانطور که بود سر جایشان برگردانید. اگر پشت و رو یا وارونه قرار دهید تنظیم دقیق ایجاد شده توسط متخصص ارتز از بین می‌رود.

اگر به خاطر نمی‌آورید که اینسرت‌های پلیمری چگونه بوده است، به دنبال برچسب آن بگردید. هر درز پلیمر دارای یک برچسب کوچک است که در داخل (به سمت بدنه) قرار دارد.

در صورتی که برچشب اینسرت کنده شده باشد، در اینجا چند نکته وجود دارد:

 • اینسرت جلو از بالا صاف و از پایین خمیده است.
 • اینسرت پشتی در پایه پهن‌تر و در قسمت بالا باریک‌تر است.
 • منحنی‌ها را با شکل بدن مطابقت دهید.
 • هر اینسرت جانبی در نیمه بالایی و به سمت بدن است.
  نوار عصب و عضله برای چیست: همه چیز درباره‌ی EMG و NCS

فعالیت‌های روزانه 


کمربند LSO خم شدن را سخت کرده و بالا تنه را سنگین می‌کند. برای دسترسی به کف پاها یا زمین از خم شدن خودداری کنید. از زانو و باسن خم شوید، نه از کمر. برای رفتن به دستشویی، برداشتن وسایل از زمین یا لباس پوشیدن ممکن است به کمک یا ابزار خاصی نیاز داشته باشید. یک متخصص کاردرمانی می‌تواند ابزارهایی را به شما ارائه دهد و روش‌های جدیدی را برای انجام کارها زمانی که بریس پوشیده‌اید به شما بیاموزد. مراقب راه پله باشید و از نرده‌ها استفاده کنید.

چه مدت باید از LSO استفاده کنم؟ 


تا چه مدت باید از کمربند LSO استفاده کرد

پزشک تصمیم می‌گیرد که چه مدت از LSO استفاده کنید. به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید حتی اگر احساس بهبودی دارید و می‌خواهید زودتر از شر بریس خلاص شوید. پزشک پیشرفت شما را بررسی می‌کند و تصمیم می گیرد که صلاح شما چیست.

چیزهایی که باید به خاطر بسپارید 


انتظار نداشته باشید که بتوانید از همه جهات حرکت کنید یا در انواع صندلی‌ها بنشینید. بریس برای محدود کردن حرکات و موقعیت‌های خاص طراحی شده است.

باید روزانه پوست خود را در زیر بریس بررسی کنید که مشکلی وجود نداشته باشد. اگر متوجه نواحی آسیب دیده یا قرمزی شدید، لطفاً با کلینیک تماس بگیرید تا بریس را تنظیم کنند.

چه موقع باید با پزشک خود تماس بگیرید 


اگر پس از ترک بیمارستان LSO به تنظیم نیاز داشت، با کلینیک تماس بگیرید. اگر بی‌حسی، سوزن سوزن شدن، درد، از دست دادن عملکرد روده یا مثانه دارید یا توانایی تحرک یا انجام فعالیت‌های روزمره را ندارید، با کلینیک تماس بگیرید.

  انواع عمل کجی ستون فقرات: درمان اسکولیوز و کیفوز با جراحی

مقالات مرتبط

درمان آب آوردن زانو

درمان آب آوردن زانو

 در زانوهای ما مقدار بسیار کمی مایع وجود دارد. این سیستم لغزنده از اصطکاک استخوانهای زانو روی یکدیگر جلوگیری می…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتلفن نوبت دهی کلینیک
× مشاوره در واتساپ