تشخیص و درمان برجستگی قفسه سینه (سینه کبوتری) بدون جراحی

برجستگی قفسه سینه (پکتوس کاریناتوم، سینه کبوتری یا سینه کفتری) بدشکلی‌ای در ناحیه قفسه سینه است که در اثر آن غضروف دنده و استخوان جناغ سینه (استرنوم) برآمده می‌شود. موارد خفیف نیازی به درمان ندارد، اما موارد متوسط تا شدید را می‌توان با موفقیت با بریس درمان کرد.

روش‌های گوناگونی برای درمان برجستگی قفسه سینه وجود دارد که استفاده از بریس یکی از این درمان‌های متداول غیرجراحی است. مرکز جامع توانبخشی امید یکی از مراکز معتبر و شناخته شده درمان بدشکلی‌های دیواره قفسه سینه است که بهترین روش درمان را متناسب با نیازها و شرایط بیمار انتخاب می‌کند.

متخصصان مرکز جامع توانبخشی امید بر مراقبت خانواده محور تاکید دارند و از همان جلسه نخست گروهی از متخصصین مجرب با همکاری یکدیگر بهترین طرح درمانی را تهیه می‌کنند.

با استفاده از بریس می‌توان موارد خفیف تا متوسط سینه کبوتری را، البته در صورت انعطاف‌پذیر بودن قفسه سینه، با موفقیت درمان نمود. اما بریس پس از شکل‌گیری کامل استخوان‌های قفسه سینه دیگر چندان موثر نخواهد بود و در این حالت انجام جراحی برای اصلاح بدشکلی برجستگی قفسه سینه توصیه می‌شود. به همین دلیل متخصصان مرکز جامع توانبخشی امید به والدین پیشنهاد می‌دهند تا فرزند خود را در صورت احتمال دادن وجود بدشکلی، هرچه سریع‌تر به نزد متخصص ببرند و دست‌کم سالی یک بار برای معاینه‌های تشخیصی به کلینیک مراجعه کنند تا تشخیص و نظارت بر درمان با استفاده از روش ایمن، سریع و ساده‌ی اسکن سه بعدی انجام شود.

خواهشمند است برای دریافت وقت مشاوره از یکی از متخصصان مجرب مرکز جامع توانبخشی امید یا انجام آزمایش‌های تشخیصی با شماره‌‌ 02188900434 تماس حاصل فرمایید.

بدشکلی سینه کبوتری چیست؟


منظور از بدشکلی سینه کبوتری برجستگی و بیرون زدن دیواره قفسه سینه است که غالباً نامتقارن است و یک سمت قفسه سینه بیشتر از سمت دیگر درگیر است. به علاوه برجستگی قفسه سینه گاهی فقط در یک سمت بروز می‌یابد و سمت دیگر فرورفته است و اصطلاحاً عارضه پکتوس اکس کاواتوم یا سینه قیفی شکل (فرورفتگی قفسه سینه) وجود دارد.

سینه کبوتری

انواع برجستگی قفسه سینه


برجستگی قفسه سینه دو نوع اصلی دارد:

 • برجستگی کندروگلادیولار یا سینه کفتری که تقریباً نزدیک به 95 درصد از بیماران دچار برجستگی قفسه سینه از این نوع از پکتوس کاریناتوم رنج می‌برند.
 • برجستگی کندرومانوبریال گونه نادری است که درمان آن نیز پیچیده‌تر است.

علت‌ها و دلایل


دلیل دقیق بدشکلی برجستگی قفسه سینه مشخص نیست. این عارضه پی‌آمد رشد غیرطبیعی استخوان‌ها و غضروف است، اما دلیل این رشد غیرطبیعی هنوز تعیین نشده است. این بدشکلی ارثی است و در بیش از 25 درصد موارد یکی از اعضاء خانواده نیز دچار ناهنجاری برآمدگی قفسه سینه است.

علائم و نشانه‌ها


اگرچه بسیاری از کودکان مبتلا به سینه کبوتری علائم دیگری را به جز نگرانی در مورد ظاهر ناخوشایند این بدشکلی تجربه نمی‌کنند، برخی با علائم زیر مواجه می‌شوند:

 • دشواری در تنفس هنگام ورزش کردن یا دیگر فعالیت‌ها
 • عفونت‌های مکرر تنفسی
 • آسم

زمان مشخص شدن برجستگی قفسه سینه


برآمدگی قفسه سینه گاهی در نوزادان و خردسالان قابل مشاهده است. اکثر موارد این بدشکلی تا سن 11 یا 12 سالگی مشخص نمی‌شود. در هر حال سینه کبوتری به ندرت پس از 12 سالگی بروز می‌یابد.

عارضه‌های مرتبط با برجستگی قفسه سینه


برجستگی قفسه سینه غالباً با ناهنجاری‌های عضلانی یا اسکلتی، به ویژه اسکولیوز (انحراف جانبی ستون فقرات یا کژپشتی) مرتبط است. بعضی سندرم‌های عضلانی ـ اسکلتی نادر نیز همزمان با بین عارضه وجود دارد. برآمدگی قفسه سینه در صورت وجود در دوران نوزادی در موارد انگشت شمار با به هم پیوستن زودهنگام بخش‌های استخوان قفسه سینه، جناغ سینه کوتاه و عریض و ناراحتی قلبی مادرزادی توام است.

تشخیص


پزشک برای تشخیص بدشکلی برجستگی قفسه سینه از یکی از روش‌های زیر بهره می‌گیرد:

 • اسکن سه بعدی: استفاده از اسکن سه بعدی بهترین روش معاینه بیماران دچار برآمدگی قفسه سینه است. بیمار در این روش تشخیصی روی سطحی چرخان می‌ایستد و در حین حرکت عکس‌های متعددی از بخش‌های مختلف بدن گرفته می‌شود. سپس تصاویر با نرم افزار آنالیز می‌شود تا بدشکلی و شدت آن تشخیص داده شود.
 • نوار قلب (الکتروکاردیوگرام یا ECG یا EKG): فعالیت الکتریکی قلب در این روش ثبت می‌شود تا وجود ضربان‌های غیرطبیعی و فشار عضلانی روی قلب مشخص شود.
 • اکوکاردیوگرام (اکوی قلبی): ساختار و عملکرد قلب با استفاده از امواج صوتی ثبت شده روی حسگر الکترونیک ارزیابی می‌شود. در این روش تصویر متحرکی از قلب و دریچه‌های آن به دست می‌آید.

درمان سینه کبوتری


بریس اورتن

ما در مرکز جامع توانبخشی امید از بریس برای شکل‌دهی مجدد قفسه سینه بیمار استفاده می‌کنیم. بریس مخصوص درمان برجستگی قفسه سینه مانند بریس ارتودنسی عمل می‌کند. به بیان دیگر فشار ملایم و مداوم روی استخوان قفسه سینه آن را به سمت موقعیت صحیح هدایت می‌کند. ما در مرکز جامع توانبخشی امید این بریس‌ها را با استفاده از اسکن سه بعدی دقیقاً متناسب با شکل عارضه تهیه می‌کنیم. همان طور که گفته شد برای ساخت از بریس تصاویر اسکن سه بعدی با نرم‌افزار آنالیز می‌شود تا نمونه‌ای مجازی از بریس (مانند تصویر زیر) تهیه شود. نمونه به دست آمده در مرحله بعد به دستگاه تراش داده می‌شود تا دقیق‌ترین بریس ممکن ساخته شود.

بریس روی غضروف و استخوان قفسه سینه فشار وارد می‌کند تا به تدریج دیواره قفسه سینه تغییر شکل دهد. ما در مرکز جامع توانبخشی امید با بهره‌گیری از اسکن دوره‌ای بر روند درمان و پیشرفت به دست آمده نظارت می‌کنیم.

2

 بریس فشرده کننده دینامیک

استفاده از این بریس برای کودکان راحت‌تر است و برخلاف بریس‌های قدیمی به پوست آسیب نمی‌زند؛ بنابراین بیماران کوچک و بهانه‌گیر تمایل بیشتری به ادامه درمان پیدا می‌کنند.

بریس دینامیک فشرده کننده مقدار دقیقی از فشار را برای تغییر شکل قفسه سینه به کار می‌گیرد، بدون این که به پوست آسیب زند یا ناراحتی شدیدی را به کودک تحمیل کند. دستگاه مخصوص فشار اعمالی توسط بریس را برحسب پوند بر اینچ مربع (psi) اندازه می‌گیرد، فشار در معاینه‌های ماهانه همگام با بهبود شکل تدریجی قفسه سینه تغییر داده می‌شود.

بریس دینامیک برای بیمارانی مناسب نیست که اصلاح بدشکلی ایشان به فشاری بیشتر از 7.5 پوند بر اینچ مربع نیاز دارد.

untitled-2

ورزش و حرکت‌های اصلاحی

برجستگی قفسه سینه را در مراحل اولیه می‌توان با ورزش درمانی اصلاح کرد. در ادامه حرکت‌های مفید برای درمان این بدشکلی معرفی می‌شود. اما به خاطر داشته باشید که هدف از ارائه تصاویر زیر صرفاً افزایش آگاهی است و برنامه ورزشی مناسب باید توسط متخصص فیزیوتراپی تهیه شود.

 • وزنه زدن در حالت نیمه درازکش و حرکت پک فلای

5

 • تمرین‌های مخصوص عضله‌های شکم و عضله مورب خارجی

6

 • وزنه زدن روی توپ سوئیسی

7

 • دراز نشست

8

مطالب مرتبط :

153 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  من دخترم و ۱۷ سالمه و پکتوس کاریناتوم دارم
  امکان درمانش با بریس وجود داره؟
  مرسی

  پاسخ
 • سلام
  این روش درمانی برای کودکان هست یا بزرگسال هم درمان میشه؟
  من ۲۹ سال دارم و این مشکل رو دارم .آیا امیدی هست بدون جراحی بتونم اصلاحش کنم؟

  پاسخ
 • سارا نجاتی
  29 نوامبر2019 2:15 ب.ظ

  سلام. من خانمی 30 ساله میباشم. قسمت بالای استخوان جناغ سینه و دنده اولم از هر دو طرف به شکل مادرزادی برجسته است. آیا این مشکل نیز سینه کفتری محسوب می شود؟ فقط قسمت بالای سینه (اول جناغ) به این شکل است. راه درمانش چیست؟ و پیش چه پزشک متخصصی باید مراجعه کنم؟ با تشکر فراوان.

  پاسخ
  • سلام به متخصص جراحی قفسه سینه مراجعه کنید

   پاسخ
  • سلام ببخشید من 19 سالمه و پسر هستم با مشخصاتی که گفتید فک میکنم برای من از نوع ضعیفش باشه خودم با یه مقدار ورزش یه خرده تغییرات رو متوجه شدم امکان استفاده از این وسیله برای درمان من وجود داره یا فقط با جراحی حل میشه؟؟

   پاسخ
 • سلام من 17 سالمه. خواستم بدونم تا چه سنی بریس میتونه اثرگذار باشه؟

  پاسخ
 • سلام
  مردی هستم ۴۳ ساله چند سالی هست انتهای جناغ سینه برامدگی به اندازه یک عدد تیله داشتم که چند وقتی هست احساس میکنم کمی بزرگتر شده است. ایا مشکل حادی است؟و نیاز به جراحی دارد؟ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  پاسخ
 • باسلام
  من دخترم سیزده سالشه و به تشخیص پزشک بیماری سندروم مارفان خفیف تشخیص داده شده میخواستم بدونم غیر جراحی درمان داره و شما میتونید کمک کنید سلامتیش رو بدون جراحی بدست بیاره؟
  با تشکر

  پاسخ
  • برخی از علائم ان را می توان درمان کرد

   پاسخ
  • سلام من ۱۷سالمه بر امدگی قفس سینه دارم راه حل ای چی یه
   مرسی

   پاسخ
   • سلام عکسش رو در تلگرام یا واتس اپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال کنید

    پاسخ
    • امیرحسین چهاردولی
     7 جولای2020 4:17 ق.ظ

     با سلام من امیرحسین هستم 14 سالمه به تازگی به بلوغ فیزیکی رسیدم آیا حتما برای بهبود سینه کفتری حتما باید جراحی بشم

     پاسخ
     • در این سن که فرصت درمان کم تر هم می شود باید سریع تر روشهای غیرجراحی برای سینه کفتری انجام شود

      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     • سلام. من تازه ۱۸ سالم شده و مشکل برجستگی قفسه سینه دارم. درد زیاد در قفسه سینه دارم. مشکلات تنفسی و آسم هم دارم. برای مواقع ضروری و درد زیاد چه باید کرد؟

     • برای برطرف کردن این بدشکلی الان دیر شده ولی برای درمان درد ها می توان اقداماتی انجام داد

      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     • باعرض سلام و ارزوی سلامتی.خدمت شما عرض کنم من دختری17ساله هستم برجستگی سینه دارم اما دردی احساس نمیکنم و فقط میخام ازین بد شکلی خودم رو نجات بدم .لطف میکنید هزینه جراحی رو حدودی بگین؟

     • سلام متاسفانه جراحی این مورد را انجام نمی دهیم

      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   • سلام من پسرم و 14 سالمه و قفسه سینم برجسته شد و دو طرف بالا امده .
    ولی یک طرف بیشتر بالا آمده .به طوری که وقتی لباس می‌پوشم معلوم میکنه.آیا درمان میشه.آخه پیش یه دکتری رفتم گفت هیچ کاری نمیشه باهاش کرد.

    پاسخ
    • با توجه به سن ایشان باید هرچه سریع تر اقدامات تشخیصی و درمانی انجام شود
     سن طلایی درمان برای ایشان در حال اتمام است

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام من تازه ۱۶ سالم شده و تازه متوجه شدم که قفسه سینم معمولی نیست و بر امدست میخواستم بدنم میشه درمان شه و مثل بقیه شه
  علاوه بر این استخوان های پاهام و چن قسمت دیگه بر امدست
  میخواستم بدونم بخاطر بیماریه یا به خاطر استخوانام که درشته اینجوری؟

  پاسخ
  • بله
   لطفا برای معاینه تشریف بیاورید
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام من پسرم و 14 سالمه و قفسه سینم برجسته شد و دو طرف بالا امده .
    ولی یک طرف بیشتر بالا آمده .به طوری که وقتی لباس می‌پوشم معلوم میکنه.آیا درمان میشه.آخه پیش یه دکتری رفتم گفت هیچ کاری نمیشه باهاش کرد.

    پاسخ
    • با توجه به سن ایشان باید هرچه سریع تر اقدامات تشخیصی و درمانی انجام شود
     سن طلایی درمان برای ایشان در حال اتمام است

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
  • سلام، من 13 سالمه چند وقته متوجه شدم قفسه سینه ام یکیش جلوتره باید چکار کنم؟؟؟

   پاسخ
   • با توجه به اینکه استخوان بندی شما قوی تر خواهد شد باید سریع تر معاینه بالینی انجام شده و درمان برای شما انجام شود

    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • با سلام من پس از لاغری دچار بر آمدگی قفسه سینه وقوز شده ام کتف هام افتاده متسفانه انحراف پا هم دارم.واین ایرادات عمئه و خاله ام دارند .ارثی است .راه درمان چیه .35 ساله

  پاسخ
  • با توجه به سن می توان مکانیسم ها و ورزش های مورد نطر را آموزش داد و بازآموزی لازم برای سیستم عصبی هم ایجاد کرد تا بتواند اثرات ان را کم و درمان کند
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • من۱۵ سالمه تازه فهمیدم قفسه ی سینه ام به حالت طبیعی نیست
  میشه بدون جراحی درمان شد

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر با توجه به سن شما باید ستون فقرات و قفسه سینه شما بررسی دقیقی انجام شود و شاید نیاز به تهیه عکس رادیوگرافی باشد تا بتوان در برنامه ریزی درمانی را برای شما انجام داد
   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب
  من20سالمه قفسه سمت راست سينم برامده هست ميخواستم بدونم با بريس مشکلم حل ميشه يا خير

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر متاسفانه در این سن بریس یا درمانهای غیر جراحی پاسخگو نیست و اگر علت این عدم تقارن در قفسه سینه شما از ستون فقرات باشد بله با ورزش ها می توان به شما کمک کرد
   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام. من ازبچگی به خاطر بد نشستن دچار قوز شدم و قفسه سینه ام حالت بشکه ای گرفته. 27 سالمه. آیا با ورزش و قوزبند امکان تغییر فرم هست؟

  پاسخ
 • با سلام
  شما برای درمان barrel chest هم امکان تهیه بریس دارید؟

  پاسخ
 • سلام من 13سالمه متوجه شدم که کمی استخوان قفسه سینم دچاربرجستگی شده میخواستم ببینم میشه درمانکر چون من میخوان چند سال دیگه برای ثبت نام در یگان ویژه برم.

  پاسخ
 • سلام. من پنجاه و هشت سالمه. از چهل سالگی متوجه شدم استخوان جناغم رشد کرده و کلفت شده. البته این رشد نامتعارف با درد همراه بود. اکنون یک ساله که قفسه سینه ام داره برجسته میشه که این هم توام با درده و احساس ناراحتی و سنگینی در ریه میکنم. نمیدونم چه کنم. ضمنا من در آمل زندگی میکنم.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر با توجه به سن شما و الان که شرح دادید می توان با درمانهای دستی که به صورت دوره ای انجام می شود مفاصل دنده‌ای و جناقی شما را آزاد نمود و همچنین ورزش‌های آنها آموزش داد که شما بتوانید از این دردها و خشکی های مفصلی رهایی پیدا کنید

   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • ماکان پیمانیار
  5 آوریل2020 4:13 ق.ظ

  سلام ، من ۲۲ سالمه الاوه بر مشکل برجستگی قفسه سینم دو طرف قفسه ی سینم با هم هماهنگ نیستن من متاسفانه دیر با این راه درمان آشنا شدم ، میخواستم بدونم با توجه به سنم میتونم رو این روش حساب کنم؟

  پاسخ
 • کسی که سینه کبوتری دارد به چه دکتری مراجعه کند؟

  پاسخ
 • سلام من 14 سالمه اوایل سن بلوغ هستم تازه دارم متوجه میشم که استخوان وسط سینم داره دچار برآمدگی میشه(هنوز به گونه ای است که اگر در آینه به صورت نیم رخ نگاه کنم مشخص نیست فقط از بالا که به سینه ام نگاه میکنم مشخص است و وقتی که روی آن دست میگذارم) دوستم هم گفت من اوایل چنین بودم اما الان اوضاعش خیلی داغونه
  خواستم بگم بهترین راه واسه اینه تو این سن که قابل درمان هست چیه؟

  پاسخ
 • دختر من یکسال و نیم داره و cp هست قفسه سینه ش خیلی برجسته شده به طوری که از بغل کامل جمع شده با توجه به اینکه گردن نگرفته چیکار باید براش بکنیم؟ ی.ب از اهواز

  پاسخ
  • با توجه به شرایط بیماری ایشان حتماً بایستی که عکس رادیوگرافی از ستون فقرات و قفسه سینه تهیه شود تا علت دقیق این عدم تعادل در بدنشان مشخص شود و اگر انحراف ستون فقرات داشته باشند یا این عدم تقارن علتی در قفسه سینه داشته باشد باید حتماً برای ایشان وسیله کمکی یا بریس تخصصی ستون فقرات طراحی و ساخته شود

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۱۴سالمه ودوسه سالی است متوجه سینه ام شده ایا با بریی درمان میشود

  پاسخ
  • با توجه به سن شما فرصت درمان بسیار کم می باشد و باید سریع‌تر نسبت به درمان این ناهنجاری در قفسه سینه اقدام نمایید

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام
  ۱۶ سالمه و دنده آخر که اگه اشتباه نکنم دنده ۱۲ سمت چپ متمایل به سمت پایین هست و فاصله ای بین دنده ۱۱ و ۱۲ هست ، در صورتی که دنده سمت راست کاملا طبیعی ، قابل درمان هست؟ خطرناک؟

  پاسخ
  • شرایطی که شما توضیح دادید بدون دیدن عکس رادیوگرافی امکان تشخیص و راهنمایی دقیق وجود ندارد لطفاً تصویر رادیوگرافی را در شماره تلگرام یا واتساپ به خدمت شما اعلام می شود ارسال نمایید

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۱۹سالمه و مشکل برجستگی سینه در قسمت پایین دنده ها دارم ودوطرف قفسه سینه ام یکسان نیست ؟آیا با بدون عمل جراحی درست میشه ؟اگر عمل لازم باشه چقدر هزینه داره حدودا؟

  پاسخ
  • با توجه به سن شما عدم قرینگی در قفسه سینه به صورت غیر جراحی امکان پذیر نمیباشد درمانهای غیر جراحی برای دفورمیتی یا بدشکلی های قفسه سینه غالباً تا قبل از سن بلوغ انجام می شود

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر خسته نباشین، ببخشید من وقتی ورزش میکنم یا خسته که میشم دراز میکشم، دوباری هس دیدم استخوام قفسه ی سینم زیر سینه ی چپم یکم بزرگتر از راسته استراحت که میکنم یا میشینم میبینم هم اندازن

    پاسخ
 • سلام من پسرم ۱۷ ساله با بریس حل میشه یا نه؟

  پاسخ
  • شما سن طلایی درمان را گذرانده اید و به همین دلیل نمی توان با اطمینان نظر داد که می‌توان در این سن ۱۷ سالگی ستگی قفسه سینه شما را درمان کرد یا نه پیشنهاد بنده معاینه بالینی و تصمیم‌گیری پس از آن می‌باشد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • احسان قمری
  30 می2020 10:06 ق.ظ

  سلام بنده تازه یه ماه دیگه 15 سالم میشه و یک ساله سینم داره برجسته تر میشه به نظرتون میتونم با جراحی نکردن برطرف کنم؟

  پاسخ
  • سن شما در سن طلایی درمان قرار دارد و فرصت اندکی برای درمان مشکل برجستگی قفسه سینه داری به همین منظور بایستی که سریع تحت معاینه قرار گرفته و درمان شما آغاز شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام مدتیه سمت راست قفسه سینه م برآمده شده

  پاسخ
 • سلام من وقتی دراز میکشم حس میکنم ب دنده هام فشار وارد میشه تنگی نفس دارم یعنی قفسه سینه من داره بزرگ میشه و مثل قفسه سینه بشگه ای میشه؟ من ۲۳ سالمه

  پاسخ
  • مشکلی که شما شرح دادید باید معاینه بالینی شود زیرا ممکن است گرفتگی عضلات بین دنده ای و یا عضلات پشت تنه را داشته باشید

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام

  من حدود ۱ سال که فهمیدم سمت راست قفیه سینم متمایل به وسط دارای برجستگیه
  من دو ماه دیگه ۱۷ سالم میشه پسر هم هستم
  سیتی اسکن هم دادم پیش جراح عمومی متخصص هم ولی گفت چیزی نیست خواستم ببینم چیه و ایا درمان داره؟؟؟

  پاسخ
 • سلام . بنده یه مرد46 ساله هستم دو سه سالیه متوجه یه برجستگس در ناحیه استخوان جناغ سینه قسمت قدامی یا اولیه استخوان جناغ شدم به پزشک متخصص ارتوپدی هم مراجعه نموده و چیزی که بهم گفتن میگن برجستگی فیزیولوژیک است ولی گاها محل برجستگی درد داره و تنفسم کمی سخت شده لطفا راهنمایی بفرمائید که راه حل این مشکل چیه ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام. من 17 سالم. من راست قفسه سینم برامده است. درد نمیکنه اما. چیکار باید کرد؟
  اگه راه حل جراحیه. عوارضیم داره؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من موقع پا شدن احساس سرگیجه و ایستادن ضربان قلبم و خستگی بهم دست میده و اکو کردم هیچ مشکلی نبود ولی دکتر گفت که به نظر من این علت ماله سینه مثلثی تو هست که داره به قلبت فشار میاره و نمیزاره خون به اعضای بدنت برسه!و من سوال داشتم که آیا این درست است یا علته دیگری دارد؟ممنون میشم پاسخ دهید

  پاسخ
 • سلام من پدرم 70 سالشه لاغر که شده دنده هاش از زیر پوستش برجسته شده راهی هست که چاق بشه و گوشتش دوباره برگرده

  پاسخ
 • یوسف عنایتی
  26 ژوئن2020 9:09 ب.ظ

  سلام
  من ۲۵ سالمه پسرم
  بالای قفسه سینم یه برامدگی کوچک است فکر کنم عرص هستش میترسم بزرگتر بشه چه طوری از بین ببرمش ممنون

  پاسخ
 • ابوالفضل
  9 جولای2020 2:46 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من 15سالمه و سینه ام برجسته است (سینه کفتری) و من ناراحتم لطفا کمکم کنید

  پاسخ
 • محمد رضا طاهرنیا
  12 جولای2020 10:13 ق.ظ

  سلام ، من سی و یک سالمه . خیلی خوشحالم که درمانی برای این مشکل وجود داره .

  پاسخ
 • محمد رضا طاهرنیا
  12 جولای2020 10:18 ق.ظ

  سلام ، من سی و یک سالمه ، و استخوان ترقوه ی من انحراف به بیرون داره ، به اصلاح سینه کفتری هستم ، حدود پانزده سال هست که این مشکل برای من تبدیل به یک کابوس شده ، چون به هنگام پوشیدن تی شرت و یقه گرد و پیراهن به شدت بد تیپ و بد استایل دیده می شوم . لطفا آدرس مطب خودتون رو برای من ارسال کنید ، همچنین می خواستم بدونم هزینه ی جراحی این ناهنجاری استخوان حدودا چقدر می شه ؟

  پاسخ
 • سلام حسین هستم و ۱۴ سالمه سینه ام کبوتری بصورت خفیف می باشد آیا نیاز بعمل دارد ممنون میشوم راهنمایی فرمایید

  پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشید. شمارتون از تو گوگل پیدا کردم. من پسرم و ۲۵ سالمه حدود ۱۰ساله که سینه چپم متورم شده و قفسه سینه ام از وسط به سمت چپ استخوان ها برآمده شدن. تپش قلب نامنظمی ضربان قلب تنگی نفس احساس تیر کشیدن و گرفتی تو سینه ام دارم. دکترهای زیادی رفتم دکتر۵بار نوار قلب گرفتم اکو کردم دکتر روماتولوژی رفتم ازمایش دادم ۳تا عکس رادیولوژی گرفتم بهم میگن مشکلی نداری ولی من درد شدید دارم و کلافه شدم از این دردها. بیمه ندارم همه چی ازاد میرم و از کار بیکار شدم دیگه هزینه دکتر ندارم بدم ببخشید مزاحم میشم خواستم ببینم ایا شما میتونین تشخیص بدین دردم از کجاس درد قلب هستش یا عضلانی

  پاسخ
 • من پسری ۱۷ ساله هستم و فقط در ناحیه ی سینه بد فرمم ولی هر روز روی عضلات سینه کار می کنم آیا تاثیری دارد اگر ندارد لطفا یک روش معرفی کنید

  پاسخ
 • دخترم ۱۳ماهشه حس میکنم سینه کفتری هستش. چون پدر بزرگ پدریش اینطوری هستش. احتمال میدم وراثتی باشه. ایا امکان تشخیص و درمان تو این سن هست یا بایدوایستم بزرگتر شه که معلوم شه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام دخترم ۱۳ماهشه. حس میکنم سینه کفتری هستش. چون پدر بزرگ پدریشم اینطوریه. احتمال میدم وراثتی باشه.الان میشه تشخیص داد درمان شد یا باید وایستم بزرگ تر شه معلوم شه. لطفاراهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام دخترم ۱۳ماهشه. حس میکنم سینه کفتری هستش. چون پدر بزرگ پدریشم اینطوریه. احتمال میدم وراثتی باشه.الان میشه تشخیص داد درمان شد یا باید وایستم بزرگ تر شه معلوم شه. لطفاراهنمایی کنید …

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من ۲۹ سالمه قسمت چپ سینه ام دوتا برآمدگی داره و تنگی نفس دارم و ضربان قلبم شدیده خواستم ببینم راه درمانی وجود داره؟ و اگه ممکنه آدرستون رو لطف کنید

  پاسخ
 • سلام.
  در پایین قفسه سینه درست وسط چند وقتی هست چیزی شبیه غده حس پدیدار شده.
  کاهش وزن ۱۰ کیلویی داشتم.
  ممکنه به علت چربی شکم قبلا معلوم نبوده.
  درد نداره ولی حسش میکنم.
  اگه بهش دست بزنم و بخوام ببینم چه ابعادی هست به علت نزدیکی به معده تهوع میگیرم.
  ممنون میشم بفرمایید این چی هست.
  ابعاد در حد یک گردو هست.

  پاسخ
 • سلام من ۴۵ سالمه و قسمت بالای سینه ام برآمدگی به وجود آمده آیا جز این بیماری هست یا نه اگه نیست امکانش هست بگید دلیلش چیست؟ ممنون

  پاسخ
 • سلام. من سمت چپ قفسه سینم یه قسمتش فرو رفته بعد یکم بالا ترش برآمدگی داره سمت راستم یه فرو رفتگی دارت ایا این درمان میشه

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

   ۱. سن بیمار
   ۲. شرح حال بیماری
   ۳. تصویر مدارک پزشکی
   ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ واتس آپ

   پاسخ
 • سلام من سمت چپ سینم رشد نکرده یعنی سمت راست سینم نرماله ولی سمت چپ چسبیده به بدنم رشد نکرده آیا امکان درمانش است ممنون

  پاسخ
 • سلام من چند سالی بود یکی از دنده های سمت راست قفسه سینم برآمده شده بود فک میکردم ضربه دیده و شکسته و اینجور جوش خورده ولی الان دوسالی میشه بعد حاملگی کل دنده های سمت راست ازهم فاصله گرفتن که هیچ سمت چپم هم فاصله گرفت و اومد به سمت جلو و الان از پشت هم دارن میان سمت جلو ۲۵ سالمه ،قفسه سینم سوزش داره گردنم درد داره دست راستم عصبش میگیره و اینکه هر از گاهی از قلبمم درد میگیره بدجور چیکار کنم من دچار چی شدم ؟؟کجا برم

  پاسخ
  • احتمالا مشکل از گرفتگی عضلات گردن و سرشانه و یا درگیری دیسک در گردن باشد که باید معاینه شده و بررسی های لازم انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام پسرم 13سالش هست مشکلش سینه کبوتری هست چندماه تمرینات اصلاحی انجام دادن خیلی بهترشده می خوام بدونم نیازبه بریس هست بصورت اماده میشه تهیه کرد

  پاسخ
 • سلام من متولد۱۳۸۲/۳/۲۰ هستم و یک طرف سینم بزرگ تره از اون طرف دیگه الان من باید چیکار کنم .دردی ندارم ولی یک طرف سینم به صورت کبوتری هست

  پاسخ
 • سلام من یک طرف سینم بزرگ تره از اون طرف دیگه الان من باید چیکار کنم. دردی هم ندارم ولی سمت راست سینم به صورت کبوتری هست

  پاسخ
 • سلام،خسته نباشید،من ۳۲ سالم هست،حدود ۷ سال پیش تصادف کردم و باقفسه سینه به فرمون برخورد کردم اما هیچ مشکلی نداشتم اون موقع بچا شیر می دادم،کم کم متوجه شدم سمت راست قفسه سینه برجسته شده،اسکن سه بعدی و عکس و سونو هم انجام دادم همه گفتند استخوانت هست و کمی هم انحنای ستون فقرات دارم حدود ۴ درجه،حالا یه کم توی اون ناحیه درد دارم،چه کنم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره و تماس